Strona główna » Jak sprawić by klienci kupowali więcej?

Jak sprawić by klienci kupowali więcej?

To pytanie sprowadza się do tego jak sprzedawać więcej? Jak sprawić, żeby klienci wybierali właśnie Twój sklep, a nie sklep konkurencji. Jak sprawić, żeby do tego sklepu w ogóle trafili i co zrobić żeby tam kupili? Jest jeden bardzo skuteczny i dobry sposób. Jaki? Dowiesz się tego z artykułu.

Jak skutecznie docierać do klientów?

Zastanów się gdzie Twoi klienci szukają informacji o Twojej firmie czy sklepie. Bez względu na to czy prowadzisz sklep internetowy czy stacjonarny – w obu przypadkach informacji o firmie szukać będą w internecie. Wyszukiwarka Google to najpopularniejsze narzędzie do wyszukiwania różnego rodzaju informacji. Korzysta z niej ponad 99% internautów w Polsce. Codziennie pojawia się w niej kilkanaście tysięcy zapytań. To właśnie tam internauci szukać będą Twojej firmy. Jak zrobić, żeby Cię tam znaleźli? Najprostszy sposób to Google Ads.

Co to jest Google Ads?

Google Ads to reklamy, które możesz zobaczyć w wyszukiwarce Google, ale nie tylko. Wyświetlają się nie tylko w popularnej wyszukiwarce, ale również na stronach sieci współpracujących z Google.

Trzymajmy się jednak tych, które internauta może zobaczyć właśnie w Google. Wyświetlą się one wtedy gdy użytkownik wpisze określone słowo. Słowa są różne, ogólne jak np. sklep rowerowy i bardziej dokładne – np. pralka Amica A 530.

Google Ads – dlaczego to jest skuteczne?

Po pierwsze dlatego, że reklama wyświetli się tylko wtedy gdy użytkownik szuka danego produktu lub usługi. Nie jest to więc szukanie klienta na oślep, a celowanie w użytkownika, który wie czego chce. Po drugie reklama pokazuje konkretny produkt –właśnie ten którego użytkownik szuka. Nie ma więc błądzenia po stronach i szukania – reklama odsyła do podstrony z konkretnym produktem.

reklama produktowa

Google Ads – dużo możliwości

System Google Ads to wiele ciekawych narzędzi i możliwości. Nie sposób opisać wszystkie warianty jakie możesz wykorzystać w swoich reklamach. Wart uwagi jest jednak fakt, że dzięki rozbudowanym statystykom możliwe jest takie ustawianie kampanii by czynić ją jeszcze bardziej opłacalną.

Obecnie Google Ads to najskuteczniejsze ale i najtańsze narzędzie promocji w Internecie. Jeśli do tej pory z niego nie korzystałeś to najwyższy czas, żeby zacząć.