Strona główna » Ile kosztuje Google Ads?

Ile kosztuje Google Ads?

To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca, który planuje promocję swojego biznesu w internecie. Odpowiedź jest prosta – tyle ile chcesz. Nie ma w tym żadnego podstępu, ukrytej gwiazdki itp. Jest dokładnie tak jak napisaliśmy – Google Ads kosztuje tyle ile możesz za nie zapłacić. Jak to możliwe?

Google Ads – elastyczny budżet

W Google Ads to reklamodawca ustala budżet kampanii. Możesz określić budżet jaki chcesz wykorzystać na reklamę każdego dnia lub na całą kampanię. Możesz wydać 10000 zł ale możesz wydać również 100 zł. Kluczowe jest tu natomiast określenie czy budżet 100 zł pozwoli ci na skuteczne działania reklamowe. Jeśli uznasz, że nie możesz go dowolnie zwiększyć.

Google Ads – płać kiedy chcesz

Dużą zaletą systemu jest to, że możesz płacić kiedy chcesz. Jeśli chwilowo nie masz mocy przerobowych by obsłużyć więcej klientów lub musisz poczekać na dostawę towaru możesz na ten czas wyłączyć kampanię – nie ponosząc żadnych kosztów. Świetnie sprawdza się to przy biznesach sezonowych, i wszędzie ta, gdzie przedsiębiorca chce elastyczności i pełnej kontroli nad budżetem.

kampanie produktowe

Google Ads – prowizja dla agencji

Gdy prowadzisz kampanię samodzielnie całość budżetu wykorzystujesz na reklamę. Nie każdy jednak ma czas by uczyć się systemu AdWords i samemu przygotowywać reklamy. Pracy jest naprawdę sporo – zwłaszcza na początku, gdy trzeba przygotować odpowiednie słowa kluczowe, przygotować całą strukturę kampanii, uruchomić ją, i obserwować. A potem zaczyna się prawdziwa praca – czyli optymalizacja kampanii. Całość naprawdę wymaga niemałej wiedzy, a przede wszystkim sporego nakładu czasu. Dlatego wielu przedsiębiorców woli oddać prowadzenie swojej kampanii Google Ads profesjonalnej agencji. Jedną z takich agencji jest m.in. PPCEfekt.pl.

W takim wypadku trzeba doliczyć jeszcze koszty obsługi kampanii. Ich wysokość jest różna i zależy od kilku czynników – wysokość budżetu, stopień skomplikowania kampanii, ilości słów kluczowych i wielu, wielu innych czynników.

Już wielu przedsiębiorców przekonało się o tym jak bardzo skuteczna jest reklama Google Ads. Jeśli Ty do nich nie należysz – najwyższa pora byś spróbował. Jeśli nie masz czasu – możesz nawiązać współpracę z agencją SEM. Jeśli chcesz możesz też uczyć się tego na własną rękę. W obu przypadkach życzę ci powodzenia.